W pewnym sensie, ale nie jest to problematyczne. Jeśli to kolejna wizyta, fizjoterapeuta może poprosić o przyniesienie ze sobą gaz, ręcznika lub maści przeciwbólowej. Idąc do sauny warto zaopatrzyć się w kilka ręczników, do komory hiperbarycznej warto ubrać się lekko i przewiewnie, tak samo jak na suchą kąpiel kwasowęglową lub ozonową. Wybierając się do kriokomory warto zabrać ze sobą wysokie wełniane skarpety, strój kąpielowy lub wygodną bawełnianą bieliznę i szlafrok. Jeśli idziemy do fizjoterapeuty na konsultację, dobrze jest zabrać ze sobą wszelką istotną dokumentację medyczną i badania obrazowe, skierowania od lekarzy i tym podobne. Warto również ubrać komfortową bieliznę, ponieważ podczas badania może być potrzebne rozebranie się do bielizny i wykonanie, na przykład badania zakresów ruchu. Znajdą państwo u nas bezpłatne i bezpieczne szafki na rzeczy osobiste oraz intymne pomieszczenie do przebierania się.
Według aktualnych wytycznych elektroterapia powinna być przeprowadzana tak, aby nie sprawiać bólu. Badania pokazują, że stosowanie bolesnych bodźców nie przynosi lepszych rezultatów niż bezbolesnych. Jedną z podstawowych zasad elektroterapii jest dobieranie bodźców tak silnych jak to konieczne i tak słabych jak to możliwe. Niektóre metody specjalne i testy diagnostyczne mogą powodować umiarkowany, cwilowy dyskomfort.
Dobrze przeprowadzona fizjoterapia nie zaszkodzi. Fizjoterapeuta, ustalając plan terapii bierze pod uwagę wszelkie przeciwwskazania i choroby współistniejące, dobiera indywidualnie parametry zabiegu i działa w porozumieniu z pacjentem, aby być pewnym że nie wyrządzi nawet najmniejszej krzywdy. Jeśli bezpieczeństwo zastosowania zabiegu jest niejasną sprawą, fizjoterapeuta może poprosić o konsultację lekarską.
Tak. Udanie się do fizjoterapeuty pomoże przygotować się do porodu (nie zastąpi jednak szkoły rodzenia) i poprawi kondycję fizyczną, co przyspieszy powrót do formy po porodzie. Fizjoterapia pomaga również kontrolować pewne problemy specyficzne dla ciąży, takie jak bóle pleców. Po porodzie fizjoterapeuta może również pomóc przy problemach z laktacją i powrocie do dobrego samopoczucia. Fizjoterapia po cięciu cesarskim jest szczególnie istotna.
Tak, ale jest kilka ograniczeń. Wszystkie zabiegi muszą być zlecone lub monitorowane przez lekarza onkologa.
Jest to indywidualna sprawa. Czasem ulga następuje już po pierwszym. Niestety, problemy zdrowotne które często narastały latami, nie mogą być błyskawicznie rozwiązane. Czasami, proces powrotu do zdrowia zajmuje kilka miesięcy. Zazwyczaj, zaczyna się od sesji 10 zabiegów i obserwuje rezultaty.
Najlepszym podziękowaniem jest pozytywna opinia w internecie. Nasi specjaliści dążą do doskonałej jakości terapii dla dobra klienta, a nie dla prezentów.
Niestety, to niemożliwe. Możemy jednak zlecać wyroby medyczne takie jak na przykład ortezy i ortozy.
Większość usług rehabilitacyjnych oferowanych w Odnovie jest unikalna na rynku medycznym, NFZ nie refunduje takich zabiegów.
Współpracujemy z lokalnymi hotelami i możemy organizować transport hotel-przychodnia.
Jak najbardziej, dzięki innowacyjnym metodom takim jak tlenoterapia hiperbaryczna jesteśmy w stanie skutecznie pomagać pacjentom wrócić do formy po przechorowaniu COVID-19. Redukujemy „długi ogon Covidowy”: regeneracja oddechowa, wydolnościowa, przywrócenie funkcji psychicznych takich jak myślenie, koncentacja i pamięć. Wiele następstw po COVID-19 to zaburzenia lękowe uogólnione oraz fobie społeczne. Zapytaj o szczegóły pracownika Odnovy.
Oferujemy różne formy rabatów. oraz darmowych dodatkowych usług dla naszych klientów. Szczegółowe informacje otrzymają Państwo przy zakupie usług.
To bardzo dobre pytanie. Aby zapisać do nas na wizytę należy zadzwonić pod numer telefonu 786-019-808. Można wejść na stronę odnova-dlaciebie.pl i tam krok po kroku przejść etapy rejestracji online.
Można u nas płacić na kilka sposobów. Praktycznie każdy sposób płatności dostępny na rynku jest u nas dostępny. Przyjmujemy gotówkę, honorujemy płatność kartą czy blikiem, a także można dokonać płatności poprzez PayU.
Po pierwsze warto wiedzieć, że na każdej wizycie diagnostycznej czy terapeutycznej zapewniamy komfort i bezpieczeństwo. Nasi klienci nie muszą obawiać się oceny czy krytyki. Jesteśmy od tego, by pomagać a nie oceniać. Po drugie zgodnie z polskim prawem specjalista musi przestrzegać tajemnicy zawodowej, co oznacza, że wszystko o czym Państwo opowiadają jest poufne.
Oferujemy różne formy rabatów. oraz darmowych dodatkowych usług dla naszych klientów. Szczegółowe informacje otrzymają Państwo przy zakupie usług.
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Konsultacja trwa od jednej do trzech wizyt. Na nich zbieramy informacje od Państwa, wyławiamy kluczowe problemy, formułujemy cele terapii i jej formy (np. indywidualna czy jednak w parze). Staramy się też określić czas terapii w zależności od prezentowanego problemu. Pracujemy w krótkich nurtach: poznawczo behawioralnym, skoncentrowanym na rozwiązaniu, w terapii schematów i dialogu motywującym. Nurty te charakteryzują się tym, że trwają od kilku do kilkunastu sesji.
Z punktu widzenia problemu rodziny i dziecka na wizytę z dzieckiem i nastolatkiem powinni przyjść oboje rodziców. Każdy z rodziców może mieć inny punkt widzenia na problem oraz posiadać inne informacje o dziecku/nastolatku. Jest to ważne dla postawienia prawidłowej diagnozy i ustalenia dalszych kroków postępowania.
W praktyce przyjmuje się oświadczenie jednego rodzica/ opiekuna prawnego o zgodzie na prowadzenie wsparcia psychologicznego i terapeutycznego.
Jak najbardziej. Wydajemy różne informacje dla potrzeb naszych klientów. Nasza Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna wydaje opinie o stanie psychicznym i emocjonalnym dziecka , o jego funkcjonowaniu poznawczym i społecznym. Może być ona przydatna w szkole, do innych terapii, np. logopedycznej czy SI.
Tak, po wykonaniu konsultacji psychosomatycznej i diagnozie psychologicznej.
Tak, wykonujemy wiele badań diagnostycznych, m.in. test MMPI-2 który bada całościowo osobowość, badamy także ADHD u dorosłych oraz różnicujemy zaburzenia osobowości (SCID-5 oraz inne testy). Diagnozujemy także intelekt oraz zaburzenia neurorozwojowe.
Niestety, to niemożliwe. Możemy jednak zlecać konsultację z lekarzem psychiatrą, który zadecyduje o leczeniu farmakologicznym.
Wszystkie usługi są realizowane w formie pełnopłatnej, nie mamy kontraktu z NFZ, często NFZ w ogóle nie refunduje takich usług.
Umów wizytę.